ERNST WOLFHAGEN. Manligt ansikte.

767053. ERNST WOLFHAGEN. Manligt ansikte.

Ernst Wolfhagen (22.08.1907 Hannover - 06.05.1992 Hannover); träsnitt på papper, signerad i grafit, numrerad 2/25 och daterad 1958, enkel inramning bakom glas. Mått ca. 47 x 63 cm ram.

Mindre tecken på åldrande.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre tecken på åldrande.

HannoVerum
Antal besök: 899