Fickur märkt Movado, silver, diameter 5.
Omärkt fickur, diameter 5.
Armbandsur, Polhem, diameter 2,8.
Armbandsur, Drott, diameter 3,3.
Armbandsur, Eiger, diameter 1,9.
Armbandsur, Certina, diameter ca 1,8.
Armbandsur, Eweco, diameter 2,3.
Armbandsur, o.n.e diameter 2,5.
Fickur, Monyco, diameter 2,3 cm.
Fickuren samt o.n.e fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.
Slitage, större fickuren med skador på urtavlor.