SMYCKEN, 8 delar, silver, 1900-talets första hälft.

763904. SMYCKEN, 8 delar, silver, 1900-talets första hälft.

Halsband med vita stenar, längd 51.
Örhängen med vita stenar, ett par, höjd 3,5. Otydliga stämplar.

Halsband med bärnstensfärgade stenar, längd 41. Stämplat HJ, MJ eller NJ.
Armband med bärnstensfärgade stenar, längd 8.
Brosch med bärnstensfärgade stenar bredd 4.
Slipsnål med bärnstensfärgad sten sstämplad RS-M N7 (1915) höjd 6.
Hänge med bärnstensfärgad sten höjd 1,5 cm.

Mindre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre bruksslitage.

Antal besök: 1 009