KOPPARMYNT, 6 st, bl a silver, 16/1700-tal.

763390. KOPPARMYNT, 6 st, bl a silver, 16/1700-tal.

2 st ½ öre Gustav II Adolf
1 öre Kristina
1 öre KM Karl XI
1 öre 1628 Gustav II Adolf
10 öre 1739 Fredrik I, silvermynt.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 st ½ öre Gustav II Adolf
1 öre Kristina
1 öre KM Karl XI
1 öre 1628 Gustav II Adolf

Slitage.

Antal besök: 369