762000. ELORGEL, Philips Philicorda GM 751, 1960-tal.
Längd 76, bredd 54, höjd 81 cm.
Rörorgel med inbyggda högtalare och fjäderreverb.
Inkl. volympedal samt bruksanvisningsmanual.
Bruks och åldersslitage, funktionstestad, ljudnivå mycket låg även på högsta volym, En tangent utan ljud, resterande fungerande.