SKEDAR, 9 st silver, bland annat Erik Lemon Uppsala samt Nils Hellberg Stockholm, 1700/1800-tal. Tot vikt 540 gram.

76160. SKEDAR, 9 st silver, bland annat Erik Lemon Uppsala samt Nils Hellberg Stockholm, 1700/1800-tal. Tot vikt 540 gram.

2 + 2 st stmpl Bark: & Söhrl: Linköping 1827 resp 1851, längd ca 22 - 22,5 cm.
1 st stmpl Anders Lindblom Jönköping 1838, längd 22 cm.
1 st stmpl Christoffer Ekbeck Örebro 1856, längd ca 22,5 cm.
1 st stmpl Carl Fredrik Hedin Örebro 1832, längd 22,5 cm.
1 st stmpl Erik Lemon Uppsala 1794, längd ca 21 cm.
1 st stmpl Nils Hellberg Stockholm 1792, längd ca 21 cm.

Slitage. Monogram. Gravyrer.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage. Monogram. Gravyrer.

Antal besök: 2 054