76128. LJUSSTAKAR 3 par + 1 st, mässing med kulfötter, varav ett par Gusum, 1900-tal.
1 par ljuststakar, Gusums Bruk 82, höjd ca 17 cm.
1 st ljustake, Skultuna T10, höjd ca 5 cm.
2 par ljusstakar omärkta, höjd 4,5 - 9 cm.
En ljusstake med kraftiga lagningar. Slitage, ljusmanschetter med bucklor.