76127. LJUSSTAKAR, 2 par, varav ett par Skultuna Bruk No 11, 1800-tal.
Ljusstakar 1 par, rak form, höjd ca 12,5 cm.
Ljusstakar 1 par Skultuna Bruk No 11, höjd ca 11,5 cm.
Slitage. Ojämnheter/bucklor i fötter. Ljusmanschetter till ljusstakar med rak form saknas samt bottenkant på fot avslagen.