SLAGLÅSGEVÄR FÖR JAKT PÅ VALROSS, 1800-tal.

756285. SLAGLÅSGEVÄR FÖR JAKT PÅ VALROSS, 1800-tal.

Stående på stativ. Längd 134 cm. Graverat lås, märkt J.H.C, Kjöbenhavn, 1800-talets första hälft, ca 1820-tal.

Haken stannar ej uppe. Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 492