HÄNGE, 18K vitguld med tahitipärla samt diamant, totalt ca 0,15 ct. Vikt 4,0 g.

755884. HÄNGE, 18K vitguld med tahitipärla samt diamant, totalt ca 0,15 ct. Vikt 4,0 g.

Hänge med briljantslipad diamant samt tahitipärla med grå kroppsfärg samt grön underton, låg lyster samt svag orient. Pärlans höjd ca 15 mm, total höjd ca 31 mm.

Bruksslitage, två små skador på pärla.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 727