755472. MAT och KAFFESERVIS, 76 delar, porslin, Lidköping, 1930/40-tal.
12 mattallrikar, 12 assietter, 12 djupa tallrikar, 12 mindre assietter, 6 uppläggningsfat, 2 uppläggningsskålar, tillbringare, såsskål, kaffekanna, gräddkanna, sockerskål, 6 kaffekoppar, 9 kaffefat.
Ålders samt bruksslitage. Enstaka delar med skador, nagg/sprickor.