"Grand", 21 delar, 6 koppar med fat, 12 assietter, kaffekanna, sockerskål, gräddkanna. Fjäril, Karl Ens. Servisdelar bl.a. Rörstrand.
Krackelyr, slitage. Fjäril med nagg.