749558. SOFFBORD, teak/ek/mahogny, skiva i glas, dekor av världskarta, 1900-talets andra hälft.
Soffbord, skiva i glas med dekor av världskarta "A new and accurate map of the world".
Längd 116 cm.
Bredd 86 cm.
Höjd 49 cm.
Märken, bruks/åldersslitage.