748447. SNURRFÅTÖLJ, ett par, betsad böjträ, läder, etikettmärkta Göte möbler Nässjö, 1970-tal.
Ställbar med tippfunktion.
Fåtölj rygghöjd 101, bredd 82 cm.
Underrede i metall med plastimiterat överdrag.
Bruks/åldersslitage.
Underrede i metall med plastimiterat trä (Skador)
Plasthandtag saknas på en stol.