LODREGULATOR, Gustav Becker, 1890-tal.

746769. LODREGULATOR, Gustav Becker, 1890-tal.

Fanerat med valnöt. Svarvad och skuren dekor. Urverket märkt "Medaille D'or Gustava Becker Freiburg in schl". Serienummer 1212004. Höjd ca 96 cm.

Slitage. Repor och märken. Torrsprickor. Några dekorelement saknas. Krön och bottenknoppar saknas. Verkskruvar och lod saknas. Ett sidoglas saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 638