POKALER, 3 st, silver, GAB samt K Andersson, tot vikt ca 346 gram.

74654. POKALER, 3 st, silver, GAB samt K Andersson, tot vikt ca 346 gram.

Pokal stmpl GAB 1922 med text "Extrapris vid Svenska Dagbladets reklamtågstävlan för höstmarknaden vid Drottningsgatan".
Pokal stmpl GAB 1923 med text "5te pris vid skyltfönstertävlan under 'Drottninggatans Julmarknad' 1923 Till Aktiebolaget I M Göthe".
Pokal stmpl K Andersson 1934 med tecxt "På 50 årsdagen från befälet Å M/S Sveadrott".
Höjd ca 9 - 16 cm.

Gravyrer. Slitage. Enstaka bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 9 - 16 cm.

Antal besök: 1 892