Tallrikar, 2 st flata Diameter 24
Djup tallrik 1 st diameter 24
Assietter 3 st diameter 20.5
Skål 23 x 23
Såskanna längd ca 21
Rund terrin diameter 16
Oval terrin längd 32
Djupa tallrikar med dekor L S KOTKA diameter 23, 5
Tallrikar, 3 st "Bågskytt, Gustavsberg diameter 26
Tallrik, "biffsgtek" Gustavsberg diameter 25 cm.
Bruksslitage, nagg förekommer.
Djup tallrik 1 st diameter 24
Assietter 3 st diameter 20.5
Skål 23 x 23
Såskanna längd ca 21
Rund terrin diameter 16
Oval terrin längd 32