74453. SLAGBORD, "Maria Flap" Bruno Mathsson, Brun Mathsson International, Värnamo.
Masurbjörk. Längd 90, bredd 23-280, höjd 72 cm.
Etikettmärkt Mathsson International made in Värnamo Sweden. Bruno Mathsson Design Made in Sweden.
Lagning/Fläck på bordsskiva, bruksslitage.