FIGURINER, 2 st, Putto samt hjortdjur, 1950-tal.

74397. FIGURINER, 2 st, Putto samt hjortdjur, 1950-tal.

Hemmamålade, daterade 1953 respektive 1958.
Hjort, längd 22,5, höjd 17,5 cm.
Putto, höjd 20 cm.

Bruksslitage, en bit av hjortens horn avslaget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Putto, höjd 20 cm.

Antal besök: 775