Förvaringslåda för ransoneringskort, stövelknekt, järnmortel, kaffekvarn, stämplar, järnkula, hållare för anteckningsblock, mässingsaskfat, 6 glasunderlägg jugend, bläckhorn slipat glas, brevpress Kosta signerad m m.
Varierande skick, skador och slitage förekommer.