743148. ARMBANDSUR, stål, Tissot, "Navigator", automatic, 1900-talets mitt.
Märkt Tissot Swiss Made på urtavla.
Boettdiameter 36 mm.
Slitage på boett, en spricka inuti glas, med text på baksida boett S R Wallman 1954.
Fungerande vid katalogisering, ej funktionsgaranti.