FLASKSCHATULL, 1700-/1800-tal.

741642. FLASKSCHATULL, 1700-/1800-tal.

Ek. Beslag av smide. För sex flaskor. Lock med bärhandtag. Längd ca 23. Bredd ca 23. Höjd ca 22 cm.

Slitage. Torrsprickor. Mindre avslag.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 342