740379. VIKING BROSCH SILVER 800.
Broschen är tillverkad i 800 silver och är stämplad på baksidan.
Den är gjord av massivt silver och visar en viking som dödar en drake.
Bra, detaljerad utarbetande i upphöjd design.
Med en lång stift på baksidan.
Handgjord i mycket gott, välskött skick.
diameter 4 cm,
Vikt 17,9 gram.
diameter 4 cm,
Vikt 17,9 gram.