735650. ANDERS ANDERSSON. TRÅG, allmoge, olja på trä,"Stenvallen", signerad anders Andersson Järvsö.
Bomärken under tråget.
Längd 63 cm.
Bredd 23,5 cm.
Höjd ca 7 cm.
Enligt uppgift från säljaren kallades denne Anders Andersson för "Vacker Anders".
Bruks/åldersslitage.