ANDERS ANDERSSON. TRÅG, allmoge, olja på trä,"Stenvallen", signerad anders Andersson Järvsö.

735650. ANDERS ANDERSSON. TRÅG, allmoge, olja på trä,"Stenvallen", signerad anders Andersson Järvsö.

Bomärken under tråget.
Längd 63 cm.
Bredd 23,5 cm.
Höjd ca 7 cm.
Enligt uppgift från säljaren kallades denne Anders Andersson för "Vacker Anders".

Bruks/åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bomärken under tråget.
Längd 63 cm.
Bredd 23,5 cm.
Höjd ca 7 cm.

Bruks/åldersslitage.

Antal besök: 1 030