SERVIS, 125 delar, "Blå Herrgård", glas/porslin Christineholm, 1900-talets andra hälft.

735599. SERVIS, 125 delar, "Blå Herrgård", glas/porslin Christineholm, 1900-talets andra hälft.

Bestående av glas samt matservisdelar.
12 st assietter
12 st fat
12 st koppar
12 st uppläggningar fat och skålar
4 st mindre skålar
12 st tallrikar
12 st mattallrikar
2 st former
1 serveringsbricka, 1 kandelaber, gräddkanna samt sockerskål, såsskål, salt & pepparströare, 2 st terriner och 1 kaffekanna.

36 delar glas samt en glasskål.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

12 st assietter
12 st fat
12 st koppar
4 st mindre skålar
12 st tallrikar
12 st mattallrikar
2 st former

Bruksslitage.

Antal besök: 701