73477. MATBORD samt STOLAR 6 st "Garmi", jakaranda, Nils Jonsson, Troeds, 1960-tal.
Bord längd 140, bredd 90, höjd 74,5 cm. + 2 st ilägg á 55 cm.
Stolar klädda i konstläder.
Kraftigt blekt skiva. Ställvis slitage. Stötmärken. Fläckar.
Sprickor i träsits, Mindre skador i klädsel.