GOLVLAMPA, bemålat trä, Nordiska Kompaniet, 1900-tal.

733762. GOLVLAMPA, bemålat trä, Nordiska Kompaniet, 1900-tal.

Höjd ca 185 cm. Tygskärm med fransar, diameter ca 75 cm.
Brickmärkt: AB Nordiska Kompaniet.

Slitage, skräm med fläckar, ej funktionstestad, ej funktionsgaranti.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 542