731194. IVAN LÖNNBERG. Olja på duk uppklistrad på masonit, "Kaféinteriör från Stockholm 1912" intygas à tergo.
Utställd: Riksförbundet för bildande konst 17/12 54. Proveniens: Fil. Dr. Egil Lönnberg, Bofors
Ca 42 x 48 cm.
Ej signerad.
Bruksskick, smärre krackelyr.
Ivan Lönnberg (1891–1918)