729579. KERAMIK, 12 delar, Bo Fajans, 1900-talets mitt.
9 st assietter, diameter ca 19 cm.
1 st fruktfat, diameter ca 32 cm.
1 st uppläggningsfat, längd ca 36 cm.
1 st vas/kanna, höjd ca 17 cm.
Bruksslitage. En assiett har några mindre naggar i kanten,
Vasen har en skada i botten.