DALAHÄST, bemålat trä, 1800-tal.

728798. DALAHÄST, bemålat trä, 1800-tal.

Skuren i trä. Originalmålning.
Längd 16, 5 cm, höjd 13 cm.

Bruks och åldersslitage. Nötta ben, avnött färg, sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 16, 5 cm, höjd 13 cm.

Antal besök: 771