728712. HANS NICKEL. Vila vid den långa timmervagnen.
Hans Nickel/Hans Costa (1916 - 1977, Tyskland); olja på duk, daterad omkring 1970, signerad nere till höger, inskriven på baksidan, oramad. Mått ca. 100 x 70 cm.
Mindre tecken på åldrande. Nedre högra området med ett litet tryckmärke.