BÅLSKÅL, porslin, Kina, 1700-tal.

72737. BÅLSKÅL, porslin, Kina, 1700-tal.

Dekor av blommor i famille rose-färger. Diam 23 cm.

Dold lagning samt mindre glasyrbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 142