72667. SERVISDELAR, ca 63 delar, flintgods, "Bengali", Rörstrand.
12 mattallrikar, 12 förrättstallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 assietter, såsskål, underlägg, gräddkanna, sockerskål, tekanna, 2 smörhundar, 4 uppläggningsfat, 4 uppläggningsskålar.
Bruksslitage. Såsskål och ett uppl.fat, sockerskål med krackelyr.
Tekanna med spricka. En smörhund med nagg.