HARALD SALLBERG. "Utkant av staden". Etsning. Signerad i plåten H.Sallberg 1927.

72624. HARALD SALLBERG. "Utkant av staden". Etsning. Signerad i plåten H.Sallberg 1927.

Plåtstorlek 19 x 37 cm
Föreningen för Grafisk Konst 1929
Tryckningen utförd av Lundin & Karlssons koppartryckeri, Stockholm.

Blad något gulnat.

Harald Sallberg (1895–1963)

Gör en kostnadsfri värdering!

Plåtstorlek 19 x 37 cm

Blad något gulnat.

Harald Sallberg (1895–1963)

Antal besök: 2 064