72509. SERVISDELAR, ca 19 delar, porslin, Musselmalet, Helblond, Royal Copenhagen.
Delvis 2:a sortering. Bestående av: kaffekanna, mjölkkanna, kakfat på fot, 1 par ljusstakar, skålfat, 1+1 skålar, rektangulärt fat, 11 assietter.
Bruksslitage, kanna saknar lock, nagg.