724886. KERAMIKFÖREMÅL, 3 st, Rosenthal, Rörstrand, Gustavsberg.
Lockskål, Björn Wiinblad, Rosenthal, höjd 15,5 cm.
Skål, Bengt Andrén, studiohanden Gustavsberg, höjd 6,5 cm.
Skål, "Entré", Rörstrand, höjd 3,5 cm.
Bruksslitage. Andrénskålen med nagg vid mynningen.