GLASFÖREMÅL, 8 st, bl a Vicke Lindstrand, Orrefors.

724543. GLASFÖREMÅL, 8 st, bl a Vicke Lindstrand, Orrefors.

2 skålar Vicke Lindstrand Orrefors varav den större signerad höjd 9 och 13,5 cm.
Vas Vicke Lindstrand Orrefors signerad 33 cm.
2 vaser Orrefors signerade 12,5 och 15,5 cm.
Vas osignerad 23 cm.
2 ljuslyktor stämpelsignerade Orrefors 4 och 6 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas osignerad 23 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 306