8 STYCKEN SKULTUNA MÄSSINGKRUKOR MED LOCK.

721835. 8 STYCKEN SKULTUNA MÄSSINGKRUKOR MED LOCK.

S.B, höjd 10 cm.
S.B, höjd 11 cm.
S.B 1/4 K, höjd ca 12 cm.
S.B 3/8 K, höjd ca 13,5 cm.
Rak stämpel Skultuna 1/2 K, höjd ca 15 cm.
Böjd stämpel Skultuna Bruk (under krona) 3/4 K T, höjd 15,5 cm.
Rak stämpel Skultuna 1 K, höjd 16 cm.
Rak stämpel Skultuna 1 1/2 K höjd ca 17,5 cm + även ett handgraverat A på locket.

Bucklor och åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

S.B, höjd 10 cm.
S.B, höjd 11 cm.
S.B 1/4 K, höjd ca 12 cm.
S.B 3/8 K, höjd ca 13,5 cm.

Bucklor och åldersslitage.

Antal besök: 1 980