Rikt skuren dekor. Spegelglas i bakstycket. 3 hyllplan i glas. Längd 85, bredd ca 40, höjd 168 cm.
Bruksslitage, troligen senare bakstycke. Nyckel finns. Nagg, repor på hyllor.