VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets första hälft.

72138. VITRINSKÅP, rokokostil, 1900-talets första hälft.

Rikt skuren dekor. Spegelglas i bakstycket. 3 hyllplan i glas.
Längd 85, bredd ca 40, höjd 168 cm.

Bruksslitage, troligen senare bakstycke. Nyckel finns. Nagg, repor på hyllor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 901