Huvuden och händer skulpterade i trä.
Huvudenas höjd ca 15 cm.
Total höjd ca 45-60 cm.
Enligt uppgift inköpta av en uppköpare av antika saker i Danmark på 1970-talet.
Slitage, skador.
Huvudenas höjd ca 15 cm.
Total höjd ca 45-60 cm.
Slitage, skador.