12 st matknivar 22,5 cm
12 st matgafflar 18 cm
12 st matskedar 20,5 cm
12 st bakelsegafflar 15 cm
12 st dessertskedar 15 cm
12 st kaffeskedar 11,5 cm
total vikt 3242 gram varav 859,8 gram är knivar med stålblad.
Stämplar, kontrollstämpel tillverkarstämpel samt 800 silverhalt.
Bruksslitage.
12 st matknivar 22,5 cm
12 st matgafflar 18 cm
12 st matskedar 20,5 cm
12 st bakelsegafflar 15 cm
12 st dessertskedar 15 cm
12 st kaffeskedar 11,5 cm
Bruksslitage.