BERNDT FRIBERG, skål, stengods med turkos, grön och.

707507. BERNDT FRIBERG, skål, stengods med turkos, grön och.

oxblodsglasyr, signerad "Friberg", märkt med Gustavsbergs studiohand och årsbokstav k, diameter 25,5 cm.

Något slitage, märkt med personnummer undertill.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 326