SKRIN, 2 st, allmoge, 1700/1800-tal.

705546. SKRIN, 2 st, allmoge, 1700/1800-tal.

Skrin med skjutlock höjd 19, längd 49, bredd 27 cm.
Kista höjd 20,5, längd 45, bredd 29 cm.

Slitage, skador, lås saknas till kistan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 514