PARTI KERAMIK, 6 delar, bl.a Rörstrand, JIE keramik, Rörstrand.

705312. PARTI KERAMIK, 6 delar, bl.a Rörstrand, JIE keramik, Rörstrand.

Fat, "Janssons frestelse" No 111, Anita Nylund, Jie Keramik, 41 x 20 cm.
Ugnsform, "Eldorado", Rörstrand, 30 x 17 cm.
Fat, Höganäs, 40 x 26 cm.
Karott, "Eldorado", Gustavsberg, höjd 6,5, diameter 15 cm.
Grönt fat, 37 x 18 cm.
Skål "Safari", Upsala Ekeby, höjd 5 cm.

Bruksslitage.
Grönt fat med krackelyr
Fat, Höganäs, med glasyrskador.
Fat, Jie keramik, med tillverkningsdefekt på fotringen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fat, Höganäs, 40 x 26 cm.
Grönt fat, 37 x 18 cm.

Bruksslitage.
Grönt fat med krackelyr

Antal besök: 1 056