Våg, Jönköping, höjd 16, bredd 51, djup 22 cm.
Vikter, (9).
Bessman, längd 83 cm.
Mortlar ,(3), trä, gjutjärn, sten, högsta höjd 24 cm.
Dalahästar, (2), höjd 7 cm, respektive 3 cm.
Julgransfot, höjd 10 cm.
Strykjärn, m.m.
Slitage, rost ,skador.
Vikter, (9).
Bessman, längd 83 cm.
Julgransfot, höjd 10 cm.
Strykjärn, m.m.
Slitage, rost ,skador.