AMERIKAKLOCKA, Waterbury Clock Company, 1800/1900-tal.

702386. AMERIKAKLOCKA, Waterbury Clock Company, 1800/1900-tal.

Lådmodell med bemålad glaslucka,
Höjd 67 cm.
Bredd 39 cm.
Djup 11 cm.
Pendel samt ett lod.

Åldersslitage.
Märken, skador på träramen.
Krackelyr på målningen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 67 cm.
Bredd 39 cm.
Djup 11 cm.
Pendel samt ett lod.

Åldersslitage.
Märken, skador på träramen.
Krackelyr på målningen.

Antal besök: 13 571