VAS ock SKÅL, kristall, "Safari", Nachtmann, signerade, Tyskland, 2000-tal.

696811. VAS ock SKÅL, kristall, "Safari", Nachtmann, signerade, Tyskland, 2000-tal.

Vasens höjd 26,7 cm. Vasens diameter: 15 cm.

Skålens höjd: 11 cm. Skålens diameter: 25 cm.

Delvis frostad kristall med dekor i form av giraffer/leoparder i relief.

Bruksslitage. Skålens kant naggad på ett ställe.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 543