SKÄNK, barockstil, ek, 1900-tal.

693426. SKÄNK, barockstil, ek, 1900-tal.

Skänk med rikt skuren dekor, 3 stycken dörrar med bakomliggande hyllplan samt utdragbara lådor, inredda med grönt sammetstyg.
Längd 185,5 cm.
Bredd 55,5 cm.
Höjd 75 cm.

Stötmärken, bruks/åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 185,5 cm.
Bredd 55,5 cm.
Höjd 75 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 660