KÖKSSOFFA, furu, allmoge, dekorationssnidad, 18/1900-tal.

692101. KÖKSSOFFA, furu, allmoge, dekorationssnidad, 18/1900-tal.

Furusoffa med krön och utdragbar.
Klädd sitt och ryggdel.
Längd 210 cm.
Bredd ca 66 cm.
Höjd ca 125 cm.

Märken, stötskador, avslag på trädekor (Höger sida)
Bruks/åldersslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Klädd sitt och ryggdel.
Längd 210 cm.
Bredd ca 66 cm.
Höjd ca 125 cm.

Bruks/åldersslitage.

Antal besök: 587