Furusoffa med krön och utdragbar. Klädd sitt och ryggdel. Längd 210 cm. Bredd ca 66 cm. Höjd ca 125 cm.
Märken, stötskador, avslag på trädekor (Höger sida) Bruks/åldersslitage.