ILSE CLAESSON. Vas samt Skål, Rörstrand.

69205. ILSE CLAESSON. Vas samt Skål, Rörstrand.

Vasens höjd 13 cm. Skålens diameter 17 cm, höjd 9 cm.

Glasyrkrackeleringar samt smärre nagg.

Ilse Claesson (1907–1999)

Gör en kostnadsfri värdering!

Ilse Claesson (1907–1999)

Antal besök: 2 187